Tel: 02167041576 / Cep: 05308262383 / Mail: info@ormanokulu.org

HAKKIMIZDA

Hikayemiz

FOX TV

ATV

KANAL D

A HABER

SHOW TV

ULUSAL BASIN

FOREST SCHOOL

HİKAYEMİZ

” Hikayemiz 10 yıl önce İstanbul’da bulunan eğitim kurumlarının sınıfdışı eğitim ve aktivitelerini düzenleyerek başladı. Ve on yıl boyunca ortalama 10.000 e yakın çocuk ve 50 ye yakın eğitim kurumu ile yüzlerce aktivite ve proje gerçekleştirdik. Yaptığımız bu çalışmalardan elde ettiğimiz deneyimler ve yurtdışı araştırmalarımızın sonuçları bizlere doğanın en güçlü ve en donanımlı öğretmen olduğunu gösterdi.

Son yıllarda her geçen gün şehirlerimizde biraz daha artan betonlaşma ve sokak kültürünün ortadan kaybolması dolayısı ile EV – Okul – AVM üçgeninde sıkışan çocuklarımız, teknolojinin de yardımı ile gerçek hayattan izole edilmiş cam bir fanusta yaşamaya başladılar.

Cam fanuslarda yaşayan bu çocukların eğitim hayatlarının sonrasındaki iş ve sosyal yaşantılarında; ekip çalışması, analitik düşünme yeteneği, liderlik, zorluklarla mücadele, stres yönetimi, zaman yönetimi, elindekilerle mutlu olabilme gibi daha bir çok konuda ne kadar yetersiz kaldığını üzülerek görmekteyiz.
Bunun yanında sıkıştırılmış hayatlarda yoğun çalışma saatleri, trafik, stres gibi nedenlerden dolayı çocuklarına gerekli zamanı ayıramayan ve üç yaşından itibaren teknolojiyi uyuşturucu bir alet olarak çocuklara veren ve böylece kendilerine sesiz bir ortam yaratan velilerimiz, bu çocukların ileriki yaşlarda yaşadıkları sıkıntılardan ötürü çok büyük bedel ödemektedir.

Tüm bu olumsuzluklardan hareketle Avrupa, ABD ve tüm dünyada hızla yayılan Alternatif Eğitim seçenekleri nitelikli insan yetişmesi konusunda çok başarı sonuçlar verdiği görüldü. Elde etmiş olduğumuz deneyimler ve yaptığımız araştırmalar neticesinde Türkiye’nin İlk Orman Okulu’nu açtık.”

ALANIMIZ

Kasım 2016 Yılında kurulan Türkiye’nin İlk Orman Okulunda öğrencilerimiz yılın 365 günü eğitim almaktalar.

Şİle merkeze uzaklığı 12 km , Çekmeköy METRO İSTASYONUNA uzaklığı 55 dakika olan Forest School 150 m2 kapalı bir BARAKA ile Meşe ve Gürgen ağaçlarından oluşan 10 dönümlük etrafı telle çevrili bir alana sahip.

İçerisinde köy fırını, köylü pazarı, böcek oteli, wc leri, açık sınıfları ve kompost alanları bulunuyor. Alt tarafında eşsiz güzellikte orman, macera ve deneyime açılan bir kapı var.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...