Tel: 02167041576 / Cep: 05308262383 / Mail: info@ormanokulu.org

ORMAN OKULLARI DERNEĞİ

Türkiye'nin Yeni Alternatif Eğitim Modeli

Orman Okulları Derneği

Kuruluş Hikayesi

-TARİHÇE

Kasım 2016’da İstanbul’da Alternatif Eğitim Yaklaşımları noktasında eğitim kurumlarına hizmet ve destek vermek amacı ile  kurulan Türkiye’nin İlk Orman Okulu kısa süre içerisinde gerçekleştirdiği etkinlik ve aktivitelerle gerek yerel gerekse ulusal basında önemli bir yer edinmiştir.

Her geçen gün ulusal ve uluslararası alanda bireysel ve kurumsal takipçi sayısının artması, gerek eğitim gerekse uygulama noktasında ortaya çıkan farklı talepler, sorumluluk ve vizyon anlayışımızı genişleterek kendimize toplumun daha büyük kesimlerine ulaşma hedefi koymamıza neden olmuştur.  

Orman Okulu Eğitim Modeli’nin uluslararası standartlar çerçevesinde tüm Türkiye’ye yayılması ve gelişmesi için tüm kurumları ve eğitmenlerimizi tek çatı altında toplayacak bir sivil toplum örgütünün oluşturulması ihtiyaç haline gelmiştir. Orman Okulu Eğitim Modeli noktasında Türkiye’nin en deneyimli ve en köklü kurumu olan Türk Patent ve Marka Kurumunda Orman Okulu patent sahibi, Türkiye’nin ilk Orman Okulu Uygulama Alanını açan Orman Okulu tarafından dernekleşme süreci tamamlanmış ve Ocak 2020’de Orman Okulları Derneği kurulmuştur.

İLKELERİMİZ

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK
DEMOKRATİK PAYLAŞIM
PERMAKÜLTÜR
SOSYAL SORUMLULUK
DOĞAYLA BAĞ KURMA
HAYAL GÜCÜ
ÖZGÜRLÜK
PAYLAŞMA
CESARET
ÖZGÜVEN

Toplumsal Paylaşım

Tüm katılımcılar

Derneğimiz tüm Alternatif Eğitim Modelleri ve Orman Okulu Eğitim Modeli üzerinde çalışmalarda bulunan, emek veren, fikir üreten, uygulama yapan, eğitim veren kişi , kurum ve inisiyatiflere açıktır.

FAALİYET ALANI

Dernek Paydaşları

Orman Okulları Derneği; üniversite öğrencileri, öğretmenler, eğitmenler, uzmanlar, eğitim bilimcileri, dernekler, vakıflar, proje grupları, akademisyenler, aydınlar, çevre aktivistleri, bilim adamları , özel ve resmi okullar, STK’lar, üniversiteler ile bireysel ve kurumsal çalışmalar gerçekleştirmek adına  faaliyetlerine başlamıştır.

ORMAN OKULLARI DERNEĞİ

Türkiye'nin yeni alternatif eğitim hareketinde sizde yerinizi alın. Üyelik için hemen başvuru yapın.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...