Tel: 02167041576 / Cep: 05308262383 / Mail: info@ormanokulu.org

OKUL PROGRAMLARI

Eğitim Modeli Olarak Müfredat Kazanımlı Programlar

OKUL HİZMETLERİ

ÖRNEK PROGRAM HAZIRLAMA

Orman Okulu Eğitim Modelini kendi okulunda uygulamak isteyen eğitim kurumlara, gerçekleştirilecek planlama ile orta ve uzun vadeli eğitim planları hazırlamaktayız.

UYGULAMA ALANINDAN YARARLANMA

Alternatif Eğitim Modellerini uygulayan yada Orman Okulunu öğrencileri ile birlikte deneyimlemek isteyen eğitim kurumlarımıza, İstanbul’da bulunan uygulama alanımızdan yararlanma imkanı sağlıyoruz.

VELİ SEMİNERİ

Alternatif Eğitim Modeli uygulayan yada uygulamaya başlamak isteyen Eğitim Kurumlarının Veli Seminerlerini gerçekleştiriyoruz. Velilerin bilgilendirilmesi, eğitim kurumlarının gerçekleştirdiği faaliyetlerin ve ortaya koydukları vizyonları daha iyi anlamaları sağlamaktadır. Dolayısı ile okul – çocuk – veli üçgeninde, öğrencilerin okulda aldıkları yaşama dair davranış kalıpları ve tüketim alışkanlıkları evde aile tarafındanda desteklenmeli ve pekiştirilmelidir. Bu yüzden Veli Seminerleri çocuklarımızın eğitiminin en önemli basamağını oluşturmaktadır.

MEB PROGRAMLARI DESTEĞİ

Ülkemizdeki özel eğitim kurumlarının çok büyük bir kısmı Alternatif Eğitim Modellerini uygulayanlarda dahil MEB Müfredatına bağlı olarak eğitim vermektedir. Bu yüzden MEB müfredatının Orman Okulu Eğitim Modeli ile birleştirerek uygulanması noktasında çalışmalar gerçekleştirilmektedir.

ÖĞRETMEN EĞİTİMLERİ

Eğitimcilerimizin sürekli kendilerini geliştirmesi, yeni deneyimler ve donanımlar kazanması için onların eğitim süreçlerini planlamaktayız. Kurumların ihtiyaçları doğrultusunda eğitimcilerinin eğitim süreçleri planlanmakta ve gerekli eğitimler hem teorik hem de pratik olarak planlanmaktadır.

RESMİ VE ÖZEL TÜM OKULLARI

Etkinlik ve Aktivite Programlarından resmi ve özel tüm kurumlarımız faydalanabilmektedir.

GÜNLÜK PROGRAM

11:00 Orman Okulu Giriş
11:00 – 11:30 Oryantasyon ve Brifing
11:30 – 12:15 Orman Yürüyüşü
12:15 – 13:00 Öğle Yemeği
13:00 – 13:45 Atölye 1
13:45 – 14:00 Serbest Zaman
14:00 – 14:45 Atölye 2
15:00 Toparlanma ve Orman Okulu’ndan Ayrılış

4 HAFTALIK PROGRAM

Yıl içerisinde yoğun olan okul ve gruplar için uygulanabilecek bu programda, küçük değişikliklere şahit olabilir, rutininizi değiştirecek farklı aktivitelere katılabilirsiniz. Bu sayede öğrencileriniz ve kurumunuz için  biricik ve keyifli anlar yaratabilirsiniz.

En az dört farklı mevsimde Orman Okulu’nu ziyaret edebilir ve ormandaki değişiklikleri izleme şansını yakalayabilirsiniz.

YILLIK PROGRAM

Orman Okulu’nu bir eğitim modeli olarak değerlendirmek ve ÇÖZÜM ortaklığı yapmak üzere bizimle çalışacak okullar için hazırlanmış programdır. Doğayla uyumlu bir yaşam biçimi geliştirmek ve bunu günlük hayatımıza da yansıtma imkanı bulunur. Bu programa dahil olan okullar ayda bir gün, düzenli olarak Orman Okulu’nu ziyaret ederler.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...